AIC TRAVEL CENTER

Naspäť na ponuky zájazdov

Výlet pre SkBA

Naša cesta za poznaním sa začne v mestečku Nikkó, vydáme sa do Tokia, extravagantného mesta plného uletených nápadov, zastavíme sa v starobylom Kyóte, navštívime Hirošimu, ostrov Miyajima, svetové dedičstvo, ochutnáme tradičné japonské dobroty a zažijeme spolu veľa neobyčajných zážitkov. Keďže necestujeme vo veľkom počte, program bude možné flexibilne prispôsobiť požiadavkám skupiny.

Termín:

21.10.2020 - 27.10.2020

Cena za osobu:

1300.00

OBJEDNAŤ ZÁJAZD

DETAILNÝ PLÁN ZÁJAZDU

1. deň: Návšteva Nikko (UNESCO)

Výlet za pamätnými chrámami mestečka Nikko a jeho spanilou prírodou, ktorú v tajných zákutiach ukrývajú japonské hory. Okrem honosnej svätyne, mauzólea zakladateľa šogunátu - Tokugawa a nádherných chrámov okolo, sa môžete kochať krásou prírody národného parku.

2. deň: Z Tokia cez Himeji až na Miyajimu (UNESCO) expresne

Dnešný deň bude patriť superexpresnému presunu z Tokia do oblasti Kansai, kde v blízkosti mesta Kóbe navštívime novozrekonštruovaný skvost japonskej histórie, staroveký hrad Himeji. Jeho originalita nebola nikdy, narozdiel od väčšiny pamiatok Japonska, porušená vojnou, zemetrasením či požiarom. Po obede a niekoľkohodinovej prehliadke hradu Himeji opäť nastúpime na superexpres Šinkansen. Budeme sa ponáhľať cez Hirošimu bez zastávky priamo na bájny ostrov Miyajima tak, aby sme stihli najfotografovanejšiu scenériu krajiny vychádzajúceho slnka - západ slnka nad povestnou bránou tóri chrámu Utsukushima. Po ceste si zložíme batožinu na hoteli, ktorí patrí k tradičnému spôsobu ubytovania v japonskom kúpeľnom štýle. V skromných kimonách - yukatách sa môžete po osviežujúcom kúpeli promenádovať v uličkách Miyajimy ako praví domorodci.

3. deň: Z Miyajimy späť na sever cez Hiroshimu do Kyóta.

Miyajima je malý ostrov, ktorý však rozhodne má čo ponúknuť. Od horúcich prameňov v kúpeľoch, turistických chodníkov na horu Misen, odkiaľ je krásny výhľad na okolie, cez množstvo budhistických a šintoistických chrámov až po akvárium s tuleňou šou či delfinárium. Pre krátkosť času každému radi poradíme kam sa vydať individuálne. Okolo obeda sa vyberieme do Hiroshimy. Tu ochutnáme skvelé lokálne jedlo - Okonomiyake, navštívime spomienkové múzeum výbuchu A. bomby z r. 1945 a pripomenieme si túto smutnú udalosť v parku dedikovanému svetovému mieru. Tu sa nachádza aj budova, ktorá je známa tiež ako Dóm A. bomby a bola navrhnutá českým architektom. Napriek všetkým okolnostiam je dnes Hirošima mestom s príjemnou a pozitívnou atmosférou. Dnešnú púť ukončíme v najkrajšom meste Japonska, v Kyóte. Večer bude patriť chutnému jedlu a prechádzke v jeho malebných uličkách.

4. deň: Kyóto a len Kyóto

Vraví sa, že Kyóto patrí medzi také miesta ako je Paríž, New York či Londýn. Človek by ho mal vidieť aspoň raz za život. Mesto tak krásne, že i najtvrdšiemu nepriateľovi bolo vždy ľúto ublížiť mu a preto si zachovalo autenticitu, neporušenú starobylosť a status hlavného mesta i keď dnes ním je už oficiálne Tokio. V rámci nášho pobytu sa pokúsime navštíviť azda tie najkrajšie zákutia, medzi ktoré patrí budhistický komplex chrámu Kiomizudera s príťažlivým výhľadom na mesto, Zlatý pavilón so skutočne zlatom zdobenou strechou a romantickými jazerami ale aj hrad Nijó, odkrývajúci zákulisia japonskej administratívy, ktorá bola nosným pilierom fungujúceho a silného štátu. Večer si opäť pokúsime “zapoľovať” na krásnu Gejšu, ktorá sa sem tam mihne uličkami malebného Gionu, starobylej časti Kyóta.

5. deň: Kyóto a jeho okolie

Dnes už malebné mestečko s veľmi typickou japonskou atmosférou, parkom plným prítulných srniek a niekoľkými naozaj krásnymi chrámami ani náznakom nepripomína, že by v 7. storočí mohlo vládnuť Japonsku ako hlavné mesto. Nara, rovnako ako Kyóto, patrí do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Pozrieme si chrám Todaiji ktorý ukrýva najväčšiu bronzovú sochu veľkého Budhu na svete a sám sa pýši statusom najväčšej drevenej stavby na svete. Pozrieme si aj šintoistickú svätyňu Kasuga, ktorá je tak stará, ako mesto samotné. Po obede a príjemnom oddychu vyrazíme vlakom do Osaky. Tu, v treťom najväčšom meste, ako sa vraví, v kuchyni Japonska, si čo-to zobneme z miestnych špecialít ale hlavne navštívime kontroverznú budovu Umeda s jej skvelým výhľadom na mesto. Vo večerných hodinách sa presunieme opäť domov do Kyóta, ktoré je vzdialené len pol hodinky vlakom. Večerný program bude voľný, predpokladáme že Kyóto oslávime v miestnom bare. :)

6. deň: Posledné nákupy v metropole Tokia

Dnešok môžeme pokojne označiť za Shopping Day. Začneme hneď ráno - pre tých, ktorí ešte vládzu po včerajšku skoro vstávať - na miestnom preslávenom trhu Nishiki. Pred obedom vyrazíme v plnej zbroji späť do Tokia, kde nás bude čakať ulička Omotesandó a Harajuku so suvenírmi a tovarom najrozličnejšieho druhu. Preto Vám odporúčame nenakupovať zbytočne veľa darčekov priebežne. Táto lokalita Vám určite padne vhod.Celý výlet slávnostne zavŕšime spoločnou večerou v miestnej reštaurácii lokálnou špecialitkou Shabu - shabu v centre mesta. Ďalší program necháme na atmosféru v skupine, možnosti odkomunikuje náš sprievodca. Odporúčané je užiť si atmosféru uleteného Tokia do posledného dúšku. :D

7. deň: Odlet do Európy

V ranných hodinách sa presunieme na letisko prenajatou dopravou. Veríme, že si zo spoločnej cesty odnesiete nie len veľa darčekov pre svojich blízkych, ale hlavne veľa pozitívnych spomienok, o ktoré sa s nimi radi podelíte. Ďakujeme Vám, že ste využili naše služby a budeme sa tešiť na vašu spätnú väzbu po príchode domov.

Cena vyletu nezahrna

  • cestovne zdravotne poistenie a ine poistenie
  • dopravu na letisko
  • atd.

odporucame

  • pred odchodom sa poistite
  • rezervujte si dostatok penazi na svojich uctoch, aspon 22000 JPY
  • atd.

Dodatocne informacie

Ak mate zaujem o vyssi ubytovaci standard, informujte nas vcas.

Výlet pre SkBA

Termín:

21.10.2020 - 27.10.2020

Cena za osobu:

1300.00

OBJEDNAŤ ZÁJAZD

ASIA INFO CENTRE

Pod značkou AIC nájdete know-how, energiu a obrovský potenciál ľudí AIC Komunity, ktorých spoločným cieľom je zblížiť región strednej Európy a stále rastúcej východnej Ázie. Veríme, že vzdelanie, praktická skúsenosť, vzájomné interakcie a zdielanie spoločných hodnôt sú prvým krokom pre dosiahnutie tohoto cieľa.

Prirodzeným follow-up našich aktivít je vyhľadávanie možností pre uplatnenie vedomostí našich študentov a členov komunity v praxy, vytáranie príležitostí zúročiť svoj potenciál, robiť to čo Vás aj nás baví!

KONTAKT

Asia Info Centrum , o.z.

YUZU House
Klokočova ul.
851 01 Bratislava - Petržalka, Nové Lido

aic@aziainfo.sk
+421 948 245 601

NAŠE SLUŽBY

Jazyková škola

Zajazdy a JR PASS

Work & Travel

Preklady a tlmočníctvo

O AIC

FACEBOOK